Kontakta oss

telefonsupport

HelpDesk/Support


Löneservice har förändrat sina kontaktvägar.

Supporttelefon och supportmail försvinner för att jobba mer digitalt.


Detta är ett sätt att effektivisera och möjliggöra ett mer kvalificerat stöd.

Nu finns nedanstående kontaktvägar framtagna.


Medarbetarnas kontaktväg

Löneservice e-tjänst för support.
Viktigt att du loggar in som Anställd
Länk till e-tjänsterna Länk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster.


  • Förfrågan om arbetsgivarintyg och/eller tjänstgöringsintyg
  • Support - Medarbetare
  • Friskvårdsbidrag
  • Rättelse av lön
  • Skatt - Beslut enl skatteverket eller extra skatt
  • Växling av semesterdagstillägg till ledig tid
  • Ersättning till uppdragstagare eller arvodist


För dig som chef

I din roll som chef kan du använda e-tjänsten för enklare frågor.
Viktigt att du loggar in som Anställd
Länk till e-tjänsterna Länk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster.


Kvalificerat direktstöd för dig som chef får du via din kontaktperson. Se länk till vem som är din kontaktperson.


Burlöv Länk Excel, 12.3 kB.:

Kävlinge Länk: Excel, 15.6 kB.

Staffanstorp Länk Excel, 14.4 kB.:


Länk till e-tjänsterna Länk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster.

Personal på Löneserviceenheten

-Lönechef

 


Anna Rieckmann - HR Specialist, Pensioner & Försäkring

Tfn: 040-625 60 10

anna.rieckmann@burlov.se

Marie Andersén - Systemförvaltare

Tfn: 040-625 60 42

marie.andersen@burlov.se

 

Fr o m 2022-11-01

Teresa Halonen - Lönespecialist med systemansvar

Tfn: 040 - 625 60 56

teresa.halonen@burlov.se

Jenny Lundgren - Lönespecialist

Tfn: 040-625 64 35

jenny.lundgren@burlov.se

Huvuduppgifter:

  • Löner
  • Kronofogden Staffanstorp

Anneli Stenshed - Lönespecialist
Tfn: 040-625 61 23
anneli.stenshed@burlov.se
Huvuduppgifter:

  • Löner
  • Kronofogden Burlöv


Marie Larsson - Löneadministratör
Tfn: 040-625 63 23
marie.larsson@burlov.se
Huvuduppgifter:

  • Löner

Carol Mackenzie Jakobsson - Löneadministratör
Tfn: 040-625 69 85
carol.jakobsson@burlov.se
Huvuduppgifter

  • Löner


Stina Nilsson - Löneadministratör
Tfn: 040-625 61 47
stina.nilsson2@burlov.se
Huvuduppgifter

  • Löner


Kontakta oss